A könyv elsősorban személyes történeteken keresztül mutatja be az örökbefogadáshoz vezető, sokszor éveken át tartó folyamatokat, illetve olyan örökbefogadó szülők is megszólalnak, akik már hosszú évek óta nevelnek nem vér szerinti gyermeket, gyermekeket.
Az örökbefogadás egy olyan jelensége az életnek, amelyben a legszélsőségesebb érzelmek és élethelyzetek sűrítve jelennek meg. A veszteség, a fájdalom, és a csalódás kéz a kézben járnak az örömmel és a boldogsággal. Hiszen sok esetben a gyermekről való lemondás nehéz döntés eredménye és éveken át tartó lelkiismeretfurdalás, önmarcangolás követi. Eközben egy másik család lehetőséget kap arra, hogy szülővé váljon és életük kiteljesedjen a vágyott gyermek megérkezésével, miközben gyakran ők is sok-sok nehéz pillanatot élnek át, mire ez megtörténik.
Az örökbefogadás folyamata azonban nem mindig zárul happy enddel. Olyan történeteket is megismerhetünk, ahol a gyermek visszakerül a gyermekvédelmi rendszerbe. Olvashatunk fogyatékkal élők örökbefogadásáról és azokról a nehézségekről is, amikor vér szerinti és nem vér szerinti gyerekek nevelkednek egy családban. Nem egy örökbefogadott gyermeket pedig felnőtt koráig kísért a sorsa, a családban éveken át lappangó titkok és a kérdések: „Ki vagyok én? Hová tartozom? Tényleg szerethető vagyok?”
Ez a rendhagyó kötet mindezeken túl bemutatja az örökbefogadás jogi és szakmai hátterét, feltételeit, magát a folyamatot és az örökbefogadás fontos elemét, a nevelőszülői hálózatot is.
Ajánlom mindazoknak, akik szeretnének egy kicsit jobban belelátni ennek az érzelmileg megterhelő folyamatnak a részleteibe, és szeretnék jobban megérteni az örökbefogadás világát!